ВИКОРИСТАННЯ ЧАТ-БОТІВ У НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ

Автор(и)

  • Оксана ЖИХОРСЬКА Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київ, Україна https://orcid.org/0000-0001-9722-3160

DOI:

https://doi.org/10.17721/2415-3699.2023.18.06

Ключові слова:

educational process, chatbot, artificial intelligence, higher education.

Анотація

В с т у п . Розглядаються аспекти використання чат-ботів в освіті та їхній потенціал для оптимізації роботи викладачів і поліпшення процесу навчання.

Визначено сфери діяльності викладачів, у яких використання чат-ботів для різних цілей дозволить оптимізувати роботу, авто- матизувати повторювані та рутинні завдання: підготовка до занять і розробка методичного забезпечення, оцінювання результатів навчання студентів, забезпечення доступу студентів до освітніх програм. матеріали, спілкування зі студентами, організація власно- го робочого часу.

Подано перелік онлайн-курсів, які допомагають викладачам ефективно використовувати чат-боти у професійній діяльності та самостійно їх розробляти.

Мета і завдання. З'ясовано, що використання чат-ботів може вдосконалити організацію навчального процесу; поліпшити підтримку навчання з використанням дистанційних технологій; підвищення рівня інтерактивності й ігровості навчального процесу; сприяти створенню інклюзивного освітнього середовища та персоналізації навчання; спростити процес адаптації абітурієнтів та іноземних студентів; підвищити якість інформування вступників і проведення профорієнтаційної роботи; автоматизувати надання інформаційної, психологічної, правової, соціальної підтримки всім студентам.

Р е з у л ь т а т и . Загалом використання чат-ботів у навчанні студентів відкриває багато нових можливостей для забезпечення ефективної, доступної та сучасної освіти, яка відповідає вимогам сучасного суспільства й ринку праці. Чат-боти активно викори- стовуються закладами вищої освіти для підвищення інтерактивності навчання, організації онлайн-навчання, підтримки навчання з використанням дистанційних технологій.

В и с н о в к и . Чат-боти допомагають організувати навчальний процес як викладачам, так і студентам, персоналізувати нав- чання, адаптувати освітнє середовище до потреб і можливостей конкретного користувача.

Біографія автора

Оксана ЖИХОРСЬКА, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київ, Україна

Жихорська Оксана – кандидат педагогічних наук, асистент, асистент кафедри педагогіки, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна, Київ

Контактна інформація: +38 (063) 244 25 97, e-mail: oksanazhykhorska@knu.ua.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-04-01

Як цитувати

ЖИХОРСЬКА, О. (2024). ВИКОРИСТАННЯ ЧАТ-БОТІВ У НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 2(18). https://doi.org/10.17721/2415-3699.2023.18.06