РОЗВИВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗАСОБІВ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПРОФІЛАКТИЦІ КОНФЛІКТІВ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Автор(и)

  • Н. Кошечко

Ключові слова:

профілактика конфліктів студентів, естетичне виховання, засоби естетичного виховання студентської молоді

Анотація

У наш час у вітчизняних ВНЗ все частіше порушується питання про ефективну профілактику конфліктів у студентів. Її своєчасне здійснення поліпшить не лише соціально-психологічний клімат, емоційний комфорт у студентській групі, а й успішність студентів, підвищить їхню зацікавленість навчально-пізнавальною діяльністю, сфокусує увагу саме на ній, а не на негативних переживаннях і почуттях. Бо вони відволікають і заважають якісному засвоєнню навчального матеріалу дисциплін, що викликає певне занепокоєння у викладачів і залучає їх до суперечливих ситуацій.
Вважаємо, що підхід до профілактики конфліктів у студентському віці має бути комплексним і глобальним. Він повинен базуватися на концептуальних ідеях, а не вичерпуватися тільки конкретними рекомендаціями. Останні спричиняють лише короткотривалий ефект, бо будуються за простим алгоритмом "якщо, то…". Однак, важко передбачити всі можливі рекомендації для поведінки індивіда в умовах, що постійно змінюються. Та це – і неможливо, і не потрібно.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-02-18

Як цитувати

Н. Кошечко. (2017). РОЗВИВАЛЬНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЗАСОБІВ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ У ПРОФІЛАКТИЦІ КОНФЛІКТІВ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 1(5), 40–46. вилучено із https://pedvisnyk.knu.ua/index.php/pedagogy/article/view/83