СТАН ОСВІТНІХ ПОТРЕБ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В ОБЛАСТІ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

Автор(и)

  • Кирило Тулін Київський національний університет імені тараса Шевченка

DOI:

https://doi.org/10.17721/2415-369.2022.15.11

Анотація

Авторами провадиться аналіз діючої в Україні системи забезпечення освітніх потреб національних меншин у сфері освіти шляхом визначення системи освіти, котра включає правову політику, інституційні та організаційні гарантії, виокремлення проблемних аспектів у сфері української освіти та визначення можливостей їх подолання, аналізу стану освітніх потреб національних меншин під час пандемічних загроз. Вказано, що глобальні трансформації посилили тенденції зростання кількості представників національних меншин через глобальні демографічні процеси, зокрема міграцію та біженство. Доводиться, що елементами система забезпечення освітніх потреб національних меншин у сфері освіти в Україні є міжнародні, європейські регіональні та національні правові акти, функціонування органів публічної влади, комплексна структура закладів освіти на всіх рівнях та додаткові організаційні та економічні гарантії забезпечення освітніх прав. Проаналізовані міжнародні, регіональні та національні правові норми. Вказані позитивні аспекти та недоліки правового регулювання освітньої сфери національних меншин. Пропонується ціла низка
удосконалень у діючу етнополітику України в контексті імплементації міжнародних та європейських стандартів та позитивної практики демократичних держав, зокрема Румунії.
Методологічною основою дослідження є система філософських, загальнонаукових та спеціальнонаукових методів. Соціологічне опитування, що проведене за авторськими анкетами репрезентує реальний стан освіти національних меншин в Україні. До уваги взято, угорську, словацьку та польську національну меншини. Авторами доведено, що пандемічна криза особливо негативно впливає на освіту національних меншин.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-08 — Оновлено 2023-11-09

Версії

Як цитувати

Тулін, К. (2023). СТАН ОСВІТНІХ ПОТРЕБ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН В ОБЛАСТІ ОСВІТИ В УКРАЇНІ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 1(15), 52–56. https://doi.org/10.17721/2415-369.2022.15.11 (Original work published 08, Березень 2023)