ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Автор(и)

  • Надія Кузьменко Київський національний університет імені тараса Шевченка

DOI:

https://doi.org/10.17721/2415-369.2022.15.04

Анотація

У статті проаналізовано особливості формування корпоративної культури працівників у закладі вищої освіти, зокрема, основні її складові, рівні, ознаки, а також стратегію та етапи її формування. Вивчено різні підходи до визначення поняття корпоративної культури у закладах вищої освіти. Розглянуто такі складові внутрішнього рівня корпоративної культури працівників закладів вищої освіти як цінності та переконання. Проаналізовано Етичний кодекс університетської спільноти, ухвалений трудовим колективом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та модель корпоративної культури Львівського торгівельно-економічного університету, яку розробили О.Колянко та Ю.Миронов. Представлено структуру та зміст Етичного кодексу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Визначено верхній (поверхневий) та глибинний рівень корпоративної культури.
Проаналізовано елементи верхнього рівня (стиль одягу, символи, організаційні церемонії, тощо) та глибинного (цінності та поведінкові норми). Приділено увагу складовим внутрішньої корпоративної культури закладу вищої освіти (корпоративне керівництво, імідж викладача, етикет студентів). Розкрито специфіку таких складових корпоративної культури як цінності (етичні, соціально-економічні, комунікативні) та переконання.
Виокремлено п'ять основних етапів формування корпоративної культури: вироблення місії, визначення стратегії, основних цілей та цінностей; дослідження корпоративної культури, що вже склалася; розробка організаційних заходів, спрямованих на формування, розвиток чи закріплення бажаних цінностей та зразків поведінки; цілеспрямований вплив на корпоративну культуру з метою усунення негативних цінностей. Визначено можливі шляхи формування цінностей та переконань у працівників вищої школи та розроблено рекомендації щодо збереження корпоративних цінностей та переконань учасниками освітнього процесу в закладі вищої освіти.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-08 — Оновлено 2023-11-09

Версії

Як цитувати

Кузьменко, Н. (2023). ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 1(15), 18–21. https://doi.org/10.17721/2415-369.2022.15.04 (Original work published 08, Березень 2023)