РОЛЬ ТЬЮТОРСТВА В СИСТЕМІ НАВЧАННЯ ЗАКОРДОННИХ УНІВЕРСИТЕТІВ

Автор(и)

  • Наталія Головко Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  • Людмила Бахмач Педагогічний університет імені Комісії народної освіти в м. Кракові

DOI:

https://doi.org/10.17721/2415-369.2022.15.02

Анотація

У статті розкривається сутність тьюторства у закладах вищої освіти у Великобританії та Німеччині. Відзначається також, що тьюторська система навчання – це педагогічне явище, що історично склалося в англійському соціумі. З часів появи перших університетів у Європі тьюторство спочатку виконувало функції супроводу отримання університетської освіти, а пізніше – повноцінні організатори освітньої діяльності в закладах освіти. Залежно від функцій, виконуваних тьютором, науковці виділяють такі види тьюторства: тьютор-наставник, тьютор-куратор, тьютор-консультант, тьютор-керівник освітньої траєкторії, тьютор у міждисциплінарній освіті. В своїй основі тьюторство зберігається в описаному вигляді, забезпечуючи освітню й наставницьку функції, допомагаючи вибудовувати індивідуальну траєкторію навчання й долучатися до академічної культури університету.
Тьютор визначає і радить студенту, які лекції і практичні заняття найкраще відвідувати, як скласти план своєї навчальної роботи, стежить за тим, щоб його підопічні добре займалися і були готові до університетських іспитів. Через таку діяльність тьютора в класичних університетах Британії та університетах Німеччини здійснювалося побудова панорами освіти (навчання, виховання і формування способу життя) і можливостей її індивідуального освоєння. Таким чином, тьютор – педагог, який супроводжує індивідуальні освітні програми студентів, організує процес індивідуальної роботи з виявлення, формування і розвитку їх пізнавальних інтересів, супроводжує процес формування їх особистості (допомагає їм розібратися в успіхах, невдачах, сформулювати особисте замовлення до процесу навчання, вибудувати цілі на майбутнє), координує пошук інформації студентами для самоосвіти.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-03-08 — Оновлено 2023-11-09

Версії

Як цитувати

Головко, Н., & Бахмач, Л. (2023). РОЛЬ ТЬЮТОРСТВА В СИСТЕМІ НАВЧАННЯ ЗАКОРДОННИХ УНІВЕРСИТЕТІВ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 1(15), 10–13. https://doi.org/10.17721/2415-369.2022.15.02 (Original work published 08, Березень 2023)