СУЧАСНИЙ СТАН ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ БАКАЛАВРІВ З ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА

Автор(и)

  • І. Середіна

DOI:

https://doi.org/10.17721/2415-3699.2020.11.11

Ключові слова:

майбутні бакалаври, підприємництво, економіка підприємства, підприємницька компетентність, ключова компетентність.

Анотація

Актуальність дослідження зумовлена інтенсивним розвитком вищої економічної освіти в Україні та гострим запитом суспільства й вітчизняної економіки на підготовку фахівців, готових до реалізації професійної кар'єри в умовах розвитку малого бізнесу. У статті розглянуто сучасний стан формування підприємницької компетентності майбутніх бакалаврів з економіки підприємства у процесі фахової підготовки. Аналіз змісту підприємницької компетентності подано в контексті компетентнісного підходу, з огляду на підприємництво, як провідну форму господарювання в умовах ринкової економіки. Сучасний стан формування компетентності майбутніх бакалаврів з економіки підприємства визначено як процес професійної підготовки майбутнього бакалавра з економіки підприємства, на яку впливає зміст загальної сучасної освіти нашої держави. У статті доведено, що сучасний стан підприємницької компетентності входить відокремленою одиницею до навчальних планів майбутніх бакалаврів, в яких поетапно реалізуються елементи академічної та професійної освіти, що закріплюються у процесі практичної підготовки протягом усього терміну навчання фахівців з економіки підприємства.
Аналіз наукових праць довів, що у структурі підприємницької компетентності майбутніх бакалаврів з економіки підприємства важливе місце посідають економічне мислення, підготовка у сферах маркетингу, дисциплінованість, ініціативність, почуття відповідальності, комунікативність, творче ставлення до праці.
За результатами дослідження підготовки майбутніх бакалаврів з економіки підприємства в Національному транспортному університеті, нами з'ясовано сучасний стан формування підприємницької компетентності фахівців даної спеціалізації. Проаналізовано набуття майбутніми бакалаврами з економіки підприємства у процесі фахової підготовки інтегральних, загальних та професійних компетентностей.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-06

Як цитувати

І. Середіна. (2020). СУЧАСНИЙ СТАН ФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ БАКАЛАВРІВ З ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВА. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 1(11), 49–53. https://doi.org/10.17721/2415-3699.2020.11.11