ЗМІНИ В ЯКОСТІ ОСВІТИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • О. Поляк

Ключові слова:

якість вищої освіти, стандартизація, модернізація освіти

Анотація

Присвячено темі якості освіти на теренах України. Проаналізовано місце й роль якості європейської вищої освіти, а саме те, що Європейський Союз розглядає якісну освіту передусім як інструмент економічного зростання на шляху до розбудови більш компетентно спроможної й динамічної спільноти.
Визначено, що Україна також приділяє велику увагу проблемі якості освіти, проголошуючи її національним пріоритетом і передумовою національної безпеки держави, додержання міжнародних норм і вимог законодавства України щодо реалізації права громадян на освіту. Якісний рівень освіти забезпечується у світі за допомогою відповідних механізмів, що отримали назву моніторингу, який розуміється як система збирання, опрацювання та поширення інформації про діяльність освітньої системи, що забезпечує неперервне відстеження за її станом і прогнозування розвитку. 
Запропоновано створення власної системи моніторингу якості освіти як необхідної умови існування сучасної вищої школи.
Окреслено, що система вищої освіти України має іти шляхом взаємного наближення власних напрацювань і новітнього європейського досвіду в питанні вироблення чітких стандартів якісної освіти, а саме: – створення систем якості різних рівнів; розробка систем менеджменту якості; – створення незалежних агентств із гарантування якості вищої освіти.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-02-19

Як цитувати

О. Поляк. (2017). ЗМІНИ В ЯКОСТІ ОСВІТИ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ УКРАЇНИ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 2(6), 64–68. вилучено із https://pedvisnyk.knu.ua/index.php/pedagogy/article/view/116