ДО ПИТАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Автор(и)

  • О. Плахотнік
  • А. Кондратюк

Ключові слова:

процес навчання, інтерактивні технології навчання, практико-орієнтований похід, базові компетентності студента, якість освіти, сучасні педагогічні технології

Анотація

Розглядаються проблеми вдосконалення процесу навчання у вищій школі. Акцентується на зміні вектора освітнього процесу з підходу, заснованого на знаннях, на практико-орієнтований підхід до результатів освітнього процесу, неминуче призвело до постановки проблеми технологій і методів навчання, якими ця практико-орієнтованість досягатиметься.
Основна мета – практичний огляд найпоширеніших у вітчизняній і зарубіжній освітній практиці інтерактивних методів навчання. Автори через систему методичних рад спробували поділитися своїми багаторічними спостереженнями, результатами власних педагогічних експериментів, для визначення тієї манери професійної поведінки, відносини і техніки роботи, яка перетворює викладача в успішного.
Викладачам необхідно цілеспрямовано оволодівати активними й інтерактивними формами та технологіями проведення занять: іграми, тренінгами, кейсами, ігровим проектуванням, креативними техніками й багатьма іншими прийомами, які розвивають базові компетентності та метакомпетентності студента, формують необхідні для професії вміння й навички, створюють передумови для психологічної готовності впроваджувати в реальну практику освоєння вміння та навички.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-02-19

Як цитувати

О. Плахотнік, & А. Кондратюк. (2017). ДО ПИТАННЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ НАВЧАННЯ У ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАСОБАМИ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Педагогіка», 2(6), 59–64. вилучено із https://pedvisnyk.knu.ua/index.php/pedagogy/article/view/115